עו"ד הוצאה לפועל

משרדו של עו"ד דודי לוי מספק שירותים משפטיים בכל הקשור להליכים אל מול ההוצאה לפועל, בין אם מדובר בייצוג וליווי של חייבים ובין אם מדובר בייצוג וליווי של זוכים. דודי לוי עו"ד הוצאה לפועל, מעמיד לרשות לקוחותיו ידע מעמיק, מקצועיות ושרותיות, התאפשר לכם להתנהל ביתר קלות אל מול לשכות ההוצאה לפועל, כמו גם, לעמוד על האפשרויות השונות המתאימות לכם.


ייצוג משפטי של חייבים אל מול ההוצאה לפועל
במידה ואתם חייבים, כלומר, במקרים בהם יש לכם תיק או מספר תיקים בהוצאה לפועל על חיובים של כספים שלא שולמו, דודי לוי עו"ד הוצאה לפועל, ילווה אתכם לכל אורכו של התהליך, בין אם לצורך הסדר חובות או חדלות פירעון. דחייה של חובות או תשלומים אל מול ההוצאה לפועל בגין תיקי חובה, צוברת בחובה ריבית גבוהה, אשר בסופו של דבר, תפגע בכיס שלכם עוד יותר. לכן, עו"ד הוצאה לפועל יוכל לסייע לכם בצורה הטובה ביותר.


ייצוג משפטי של זוכים אל מול ההוצאה לפועל
ב
מקרים בהם חייבים לכם כספים ואתם לא מצליחים לגבות אותם, עומדת לפניכם האפשרות לפתוח תיק חייבים בהוצאה לפועל. יחד עם זאת, חשוב להבין, כי בשל העומסים הרבים על לשכות ההוצאה לפועל, לא מספיק רק לפתוח תיק, אלא עליכם להיות אקטיביים לכל אורכו של התהליך, עד לגבייה מלאה של החוב. באמצעות עו"ד הוצאה לפועל, עו"ד דודי לוי, תוכלו ליהנות מזירוז תהליכים והתנהלות חכמה ומועילה – אשר תסב לכם את כספי החובות האבודים.

עיכוב הליכי הוצאה לפועל וביטול עיקולים, חייבים רבים מוצאים עצמם קורסים תחת נטל עיקולים והגבלות חרף רצונם לפנות להליכי פשיטת רגל ולהסדיר את חובותיהם. בין היתר, ניתן לראות חייבים שמשכורתם מעוקלת, חייבים שחשבון הבנק שלהם מעוקל, חייבים שפרצו לביתם והוציאו להם רכוש או חייבים שצריכים לצאת מהארץ במסגרת עבודתם.

ההליך החדש של חדלות פירעון 

לאחר בחינה מדוקדקת של השפעת החובות בהוצאה לפועל על אנשים רבים החלה רפורמה בבתי המשפט בכל הנוגע לטיפול בחדלות פירעון ופשיטות רגל. אחד מהשינויים הבולטים ברפורמה החדשה הוא שגם רשמי הוצאה לפועל יכולים להעניק "הפטר חובות". עד כה פעולה זו שהייתה נתונה לסמכות שופטי בית המשפט המחוזי דרשה הליך משפטי יקר וארוך וכעת ניתן יהיה לקבל את ההפטר בקלות רבה יותר. ההנחה העומדת בבסיס שינוי זה היא העובדה כי אותם חייב נמצאים במילא בהליך בהוצאה לפועל מול הרשם ואין טעם לבזבז את זמנם של שופטי בית משפט השלום על חובות בסכומים קטנים יחסית.

ניתן לקבל ביטול הגבלות ועיקולים תוך 24 שעות באמצעות סעיף מיוחד אשר התווסף לאחרונה בתיקון לחוק ההוצאה לפועל.סעיף זה מאפשר לחייב אשר פונה להליכי פשיטת רגל לקבל עיכוב הליכים לתקופה של עד 90 יום ולחזור לשגרת חיים נורמטיבית עד לקבלת צו הכינוס המיוחל. כך, בין היתר, ניתן לקבל עיכוב הליכי עיקול עו"ש, משכורת, מיטלטלין ופקודת מאסר. 

במקרים חריגים וקשים ניתן לקבל ישירות בבית המשפט של פשיטת הרגל צו למינוי כונס זמני, כאשר המשמעות היא שניתן לקבל צו עיכוב הליכים מבית המשפט גם בלי אישור של הבקשה במשרדי כונס הנכסים ואף מבלי לשלם את אגרת ההליך. זהו הליך אשר ניתן להשתמש בו במקרים חריגים כמו במקרה של חייב אשר פרנסתו היא רישיון הנהיגה שלו (נהג אוטובוס, נהג מונית, נהג משאית) והרישיון שחיוני לפרנסתו מעוקל במספר רב של תיקי הוצאה לפועל.

 

במקום לפעול בכל תיק הוצל"פ, דבר אשר יגזול לחייב זמן רב ואף כספים רבים, מוגשת בקשה אחת מיוחדת לבית המשפט המחוזי של פשיטת הרגל לאישור סעד זמני, במסגרתה ניתן לקבל את ביטול העיקולים תוך תקופה של 24-72 שעות. 

ההליך בפועל בהתאם לרפורמה: בין אם אתה חייב כמה עשרות אלפי שקלים ובין אם אתה חייב כמו עשרות מיליוני שקלים, מדובר בהליך הכי מהיר והכי יעיל היום לחייב באמצעותו ניתן למחוק כמעט כל חוב קיים במדינת ישראל בפרק זמן קצוב של עד 18 חודשים. 

סגירת חובות בהוצאה לפועל

בפנייה של חייבים לעורך דין בשלב בו עומדים כנגדם תיקים בהוצאה לפועל, ניתן לבחון מספר דרכים בהן יפעל עורך הדין למחיקת חובות בהוצאה לפועל.  אחת הדרכים לסגירת חובות בהוצאה לפועל נעשית באמצעות חוק השמיטה. במסגרת הגישה של חוק זה, מתאפשר מול ההוצאה לפועל להגיע למצב של הפטר מחובות, הליך שחל בדומה אצל חייבים שכבר נמצאים בהליך של פשיטת רגל. כדי לזכות להפטר חובות מול ההוצאה לפועל, על החייב ועורך דינו לבחון האם הוא עומד בתנאים לקבלת ההפטר לחייבים המוגדרים כ"מוגבלים באמצעים"? – אלו חייבים אשר מקיימים ומשלמים את צו התשלומים מידי חודש ללא פיגורים למשך מספר שנים והם חסרי נכסים למימוש.

אפשרות נוספת נוגעת לפנייה נקודתית של החייב ועורך דינו אל כל חייב בנקודת זמן בה ניתן להגיע להסכם פשרה. במסגרת הסכם הפשרה ניתן לקבל הנחה משמעותית של החוב ואף להגיע להסכמה של סילוק החוב ובכך להביא לסגירת החוב מול ההוצאה לפועל. 

אפשרות אחרת ומקובלת לסגירת החובות בהוצאה לפועל היא בבחירה של החייב, יחד עם עורך דינו, בהליך של פשיטת רגל. במסגרת ההליך יכול החייב לקבל הפטר מהחובות וזאת לאחר ששילם חלק ניכר מהם ואז לפנות לאפשרות של הליכי חדלות פירעון. בהליכים אלו ניתן בעצם לסגור החובות מול ההוצאה לפועל ובכך יוסרו העיקולים וההגבלות שההוצאה לפועל מפעילה לרוב – צו עיכוב יציאה מהארץ והגבלות על חשבון הבנק. 

ניתן להצביע על אפשרות נוספת אשר נחשבת לנדירה והיא חלה במקרים של אי פעילות הזוכה (הנושה שפתח בזמנו תיק בהוצאה לפועל) במשך מספר שנים. תיק שאינו פעיל כנגד החייב מספר שנים יש בו להיגנז גם אם נותר בתיק חוב לזוכה ועל כן על עורך דין של החייב לערוך בדיקה אם קיימים תיקים כאלו במקרה בו הוא מטפל. 

ביטול הגבלות ועיקולים בהוצאה לפועל

חלק מצמצום השפעת ההוצאה לפועל על חייבים בעת סגירת התיקים נוגעת לכך שהחייבים אף זוכים לביטול של הגבלות ועיקולים כנגדם, כשחלק מאותם הגבלות ועיקולים חלים באופן אוטומטי ממש ברגע שנפתח תיק במסגרת זו. סגירת חובות בהוצאה לפועל יש בה להביא באופן טבעי לביטול, למשל, של הגבלת היציאה מהארץ וזאת מתוך החשש שיש חייבים אשר יבחרו לברוח מישראל לבטח אם הם מחזיקים בדרכון של מדינה נוספת. עם זאת, ישנם מקרים שחייבים המוגבלים ביציאה מישראל בשל אותו חשש אינם מסוגלים להמשיך ולהתפרנס כראוי במקרים בהם העסק וההכנסה השוטפת שלהם כוללים נסיעות לחו"ל.

 

תאמו פגישת ייעוץ ללא עלות 

השאירו פרטים

arrow&v

מעוניין\ת לקבל עדכונים במייל 

טלפון

073-3744-559 

מיקום

תובל 34 רמת גן מתחם הבורסה 

פקס

03-7512975

ניווט מהיר

האתר פונה לנשים וגברים כאחד. השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד. המידע באתר הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות המחייבות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקות בתי המשפט. השימוש במידע המופיע באתר אינו תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד. דודי לוי משרד עורכי דין 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • YouTube - Grey Circle

בנייה וקידום אתרים לעורכי דין